Organizacja pikniku firmowego – nietypowe i sprawdzone pomysły w jednym

piknik firmowy organizacja warszawa

Piknik firmowy to idealna okoliczność to polepszenia relacji panujących w zespole i zwiększeniu kultury i tożsamości organizacji. Wbrew pozorom organizacja imprezy plenerowej dla pracowników nie jest łatwym zadaniem, dlatego czasem lepiej skorzystać z doświadczenia innych osób.

Piknik firmowy może być zorganizowany w związku z jakąś ważną okolicznością (np. rocznica działalności przedsiębiorstwa czy dzień dziecka) lub bez wyraźnej okazji. W każdym przypadku liczy się jednak drobiazgowa organizacja imprezy.

Najważniejszy jest pomysł – lokalizacja pikniku, catering, sprzęt i harmonogram atrakcji to rzeczy, które bezpośrednio wynikają z idei. Dobry pomysł powinien być jednocześnie sprawdzony, jak i nietypowy. Nie jest to jednak oksymoronem, o czym świadczy działalność doświadczonych agencji eventowych. Organizacja imprezy firmowej jest bardzo trudna, dlatego zdecydowanie lepszy rezultat i oszczędność czasu zyskać można dzięki współpracy z agencją eventową.

Zabawa w klimatach westernu, średniowieczne atrakcje i pojedynki, konkurs strzelania z łuku, a może budowanie i wyścigi samochodów zbudowanych własnoręcznie przez uczestników? Wszystkie te pomysły wydają się być „strzałem w dziesiątkę”. Nic bardziej mylnego – dobra agencja eventowa wie, że pomysł musi być dopasowany konkretnie pod docelowych uczestników.

W związku z powyższym kluczowe staje się zbadanie firmy i jej potrzeb. Bardzo ważna jest kultura organizacyjna panująca w przedsiębiorstwie. Inaczej dopasowana będzie impreza do firm, w których relacje między poszczególnymi szczeblami pracowników są bardzo sztywne, a wszystkich obowiązuje formalny dress code, a inaczej wyglądać będzie udany piknik dla luźnej firmy kilkunastoosobowej zajmującej się np. produkcją gier wideo. Gruntowne zapoznanie się z klientem to aspekt, który czyni imprezy tworzone przez agencje eventowe sprawdzonymi. Kreatywność wpływa z kolei na to, że opracowane pomysły są nietuzinkowe i oryginalne a wszyscy się przy nich dobrze bawią.

Za co odpowiadają imprezy i pikniki firmowe? Czy warto je organizować?

Wszelkie imprezy organizowane przez dla pracowników, jeśli są dobrze przygotowane, pełnią ważną rolę w kształtowaniu się relacji interpersonalnych. Specjalnie dobrane atrakcje powinny polepszać pracę w zespole i sposób komunikacji. W wielu wypadkach istotne jest przełamywanie barier i budowa zaufania pomiędzy warstwą zarządzającą (managerów, dyrektor) a niższą warstwą pracowników. Dobry piknik w plenerze nie raz pozwala na świadome i podświadome utożsamienie się pracowników z kulturą firmy i na większe do niej przywiązanie. To z kolei prowadzi do zwiększonej efektywności pracy i zminimalizowania opóźnień oraz ewentualnych komplikacji wynikających z trudności np. w pracy w zespole.

Dzięki organizacji pikniku firmowego więzy między pracownikami i sposób ich pracy ulegają trwałej poprawie. Przedsiębiorcy planujący stworzenie takiego wydarzenia często skupiają się na rzeczach mniej istotnych – cateringu, lokalizacji, terminu. To ważne aspekty, ale kluczowa jest umiejętność stworzenia imprezy indywidualnie dobranej do przyszłych jej uczestników na bazie pomysłu i sprawdzonego, i oryginalnego. Aby nie ryzykować czasu, ani środków finansowych, zdecydowanie bardziej opłaca się zlecenie imprezy firmowej agencji eventowej.

Zachęcamy też do przeczytania – jakich błędów nie popełniać przy organizacji imprez firmowych